Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jednotka požární ochrany

11. 1. 2009

JSDH Podhůří – Vrchlabí 3

Jednotka požární ochrany obce Vrchlabí je zařazena do kategorie JPO III. Je v ní zařazeno 21 členů ze SDH Podhůří Vrchlabí 3, kde je 6 velitelů, 5 strojníků, 10 řidičů, 15 nositelů dýchací techniky, 11 obsluh motorových pil a 11 spojařů. Díky dlouholeté podpoře ze strany obce, jednotka disponuje dobrým technickým zázemím. K zásahům vyjíždíme repasovanými vozy TATRA 148 CAS 32 a AVIA 30 DA 12, každý člen má ve své osobní výbavě pracovní komplet PS II, zásahovou obuv, dále je část jednotky vybavena (postupně do vybavujeme celou jednotku) přilbou Kalisz ZS-03 fotoluminiscenční, rukavice. Jednotka vlastní 8 zásahových kabátů (DEVA - FIREMAN III) a 4 zásahové kalhoty. Ty jsou určeny hlavně nositelům dýchací techniky, kteří na svých bedrech nosí dýchací přístroj SATURN S7 od firmy MEVA. Pro komunikaci nejen u zásahu nám slouží mobilní radiostanice pevné ve vozech 2x MOTOROLA a 4x přenosné MOTOROLA.